Memleketi O HAL’e Getilenlere Oha!!!

0
520

Hükümet 15 Temmuzda girişilen başarısız darbe girişiminden sonra Fethullah Gülen cemaati terör örgütüyle(FETÖ) mücadele etmek için OHAL ilan etti! İlk etapta 3 ay olarak ilan edilen olağanüstü hal döneminde hükümet istediği yasayı meclis kararı olmadan çıkarabiliyor ve bu yasalar muhalefet tarafından anayasa mahkemesine iptal edilmek için dava edilemiyor! Yani hkümet kafasına göre takılıp istediği gibi at koşturuyor! Nitekim öyle oldu! Olağanüstü hali FETÖ ile mücadele etmek için güya ilan eden hükümet bunu kendine muhalif gördüğü herkese karşı kullandı! Bir nevi sihirli değnek gibi kullandı ve karşısında yeralan bütün güçleri bir olağanüstü hal hokus pokusuyla yok etmeye çalışıyor! Terörle yada darbe kalkışmasıyla uzaktan yakından alakası olmayan birçok kamu çalışanını açığa alıp birçok kurumuda bu şekilde kapattı! Yani OHAL’in çığırından çıktığını gösteren birçok örnek var ve bu örnekleri bu halka yaşatanlara ancak ohaaaa diyoruz! Mesela
-OHAL yasasını bahane edip Yozgattaki bütün içkili mekanları kapatan Yozgat valisine ohaaaa diyoruz! Ve darbeyi yapanlar içkili mekanlardan çıkanlar değil her zaman kolkola beraber yürüdüğünüz ve şimdi hain ilan ettiğiniz eski dostlarınızdı hatırlatmasını yapalım!
-FETÖ ya da PKK ile uzaktan yakından hiçbir bağlantısı bulunmayan binlerce Eğitim Sen üyesi öğretmeni haksız yere ve keyfi bir şekilde açığa alan zihniyete ohaaaa diyoruz! Sırf Hatay ilinde 928 öğretmen açığa alındı! Hayrola Hatayı Pensilvanya veya Kandil mi zannettiniz? Sadece Hatayda değil Tunceli Diyarbakır ve diğer illerde öğretmenleri haksız ve gerekçesiz açığa alan zihniyete ohaa diyoruz!
-Hayatın sesi tv, Yol tv, İMC tv, Yön fm, Red aktif vb birçok muhalif haber ve türkü ağırlıklı yayın yapan kuruluşları haksız yere kapatan zihniyete ohaaa diyoruz! bu kurumlar hiçbir zaman ne FETÖ nede PKK yanlısı olmadı! Emeğin ve ezilenlerin sesi olan bu kurumları fırsattan istifade FETÖ’cü veya PKK’lı ilan eden zihniyete ohaaa diyoruz!
-Kamu Personeli Seçme Sınavına mülakatı yeniden getirip torpilin önünü açan zihniyete ohaa diyoruz! Öğretmen adayına oruç tutuyor musun sorusu sorup eleyen zihniyetede ohaaa diyoruz! Yine bir başka adaya reis denince aklına kim geliyor sorusuna: Temel reis derse ne olacak! Cevap yanlış mı doğru mu olacak siz adamın aklına geleni neye göre doğru veya yanlış olarak değerlendiriyorsunuz! Bu tarz alenen adam kayırmaya yönelik sınav sistemi getirenlere ohaaa diyoruz!
-Darbe mağdurunu oynayıp hergün binlerce masum insanın hayatına darbe üstüne darbe vurup mağdur eden zihniyete ohaaa diyoruz! Mağduriyeti gerçekten yaşamış bir insan başkalırını asla haksız yere mağdur etmek istemez! Madur edebiyatı nakaratı eşliğinde hergün yüzlerce binlerce insanı mağdureden zihniyete ohaa diyoruz!
Hacıyatmaz

TEILEN
Önceki İçerikİtaat Et Rahat Et
Sonraki İçerikAnma Yasağı