İnsan Ne Kadar Çok Fakirleşip Hastalanıp Ve Yalnız Kalırsa O kadar Çok Umut Zengini Olur

0
1.317

Umut fakirin ekmeğiyse her fakir çok zengindir! Bir fakir canı ne isterse yapabilir, en lüks yerlerde istediği tatili yapabilir, sevgilisine en pahalı hediyeleri alabilir, arkadaşlarına dostlarına karşı oldukça bonkör davranabilir ve hatta hovardalığın kitabını yazabilir! Gerçekten bütün bunları birçok zenginden daha iyi yapabilir! Ama rüyasında yapar ya da birgün talih kuşu kafasına sıçıp piyango ona vurursa kralını bile yapar o da ayrı bir konu!
Amansız bir hastalığa yakalanan, sayılı günleri olan biri düzenli beslenebilir, her sabah aksatmadan sporunu yapabilir, sanki hiç ölmeyecekmiş gibi içkisini sigarasını keyfince içebilir, her akşam düşmanlarını çatlatırcasına eğlenceye dalabilir! Tabiki bütün bunları sınırsız ve çılgınca yapabilir! Adam ha gitti ha gidecek derken artık bütün bunları gittiği yerde cennette veya cennet yolunda düşlerinde yapabilir!
Kara sevdaya tutulmuş biri aşkların en büyük destanını yazabilir! Leyla ile Mecnun, Aslı ile Kerem’in aşkları halt etmiş onun aşkının yanında! O aşkın kitabını, destanını yeniden yazmış ve yazmaya devam ediyor! O aşkın kutsal kitabını yazıyor! Asla ölmeyecek, üstüne bir kelebek bile konmamış kadar saf ve temiz bir aşkı yaşıyor! İnanmadınız mı? O zaman buyrun deneyin! Sizde karasevdaya bir tutulun bakalım nasıl oluyormuş? Bu dünyadan kopup başka bir dünyaya gidiyor musun gitmiyor musun bir görün!
Kısacası bir insan ne kadar çok fakir, yoksul, ezik büzük, hasta, yalnız, itilmiş kakılmış, acı çekmiş ve dışlanmışsa o kadar çok umut ve hayal zengini olur! Genelde bu tip arkadaşlar Polyanna’ın oyun ve yol arkadaşları yani kankalarıdır! Sonuçta Polyannayı rüyalarındada yalnız bırakacak değilsiniz! Bari kızın rüyalarında birlikte oynayacağı, coşup koptuğu arkadaşları olsun! İşte o insanlar bunlar: umut, düş, hayal ve rüya zenginleri! Pes edin demiyorum ama Umudunuz ve hayalinizi hiç kaybetmeyinde demiyorum! Hatta hemen şimdi kaybedin diyorum çünkü onu kaybettiğiniz yerde ona zaten ihtiyacınız olmayacak! Yani bu hayattan zevk ve doyum almış biri olacaksınız! Almayanların illaki bir umudu hatta fazlaca bir umudu ve hayali vardır!
Ramazan Altunöz

TEILEN
Önceki İçerikİçe Atmak
Sonraki İçerikIŞİD Roketleri!