Hayvan Halleri-12 Arı Hali Bölüm:3

0
3.247

Alem Kraliçe Görsünki Soyluluğun Ne olduğunu Bilsin

Arılarda kraliçe adaylığı daha kuluşkadayken başlar! Ve  her kraliçe adayı diğerlerini yok etmek için Çin ve Bizans entrikalarını bile gölgede bırakan öz entrika sanatına daha kuluşkadayken başlar! Şayet bütün kraliçe adayları bütün hakem oyunlarına ve fotofinişlere rağmen aynı anda kuluşkadan çıkarsa ölüm dövüşü kundakta başlar! Çünkü bu işi ancak kan temizler! Atalarımız her ne kadar bir kotuğa iki karpuz sığmaz demişlersede aslında bunu arılar için bir tahta iki kraliçe sığmaz diye uyarlamak gerek! Ve taht kavgası başladı mı taki tek bir kraliçe kalıncaya kadar devam eder! Yenilenler ölür veya taraftarlarını toplayarak tası tarağı bile almadan çeker gider!

Kraliçe arı işçi arılar tarafından daha larva halindeyken seçilir ve bu koloninin geleceğinde önemli bir mevkiye değil baş mevkiye oturacağı daha minnacıkken belli olur! Böylece arılar ilerde yapılacak olası seçim masraflarından ve kim aday olacak gibi süni gündemlerden baştan kurtulmuş olurlar! Her ne kadar gittiği her yerde üstünde dolaşan bir bulut olmasada ileride kraliçe arı olacağı kesin olan seçilmiş arı o günden sonra sütle beslenir! Hangi süt demeyin tabiki arı sütüyle! Arıların kalkıp inek, keçi veya eşek sağacak halleri yok tabiki! Böylece balla  sütle beslenen seçilmiş arı bir anda serpilip güzelleşirken aynı zamanda bütün arılardan daha sağlıklı olur.  Ayrıca kraliçe arı her hapşurduğunda çok yaşa denilmesine ve olur olmaz her ipsiz sapsızın duasını bile almadan oldukça çok yaşamayı beceriyor! Bir işçi arı ortalama 6 ayda, erkek arıysa sadece birkaç haftada tahtalı köyün yolunu tutarken kraliçe arı hiçbir anti aging yapmadan ve ninem yaşındaki Ajda Pekkan gibi her yıl bir tarafını gerdirmeden bile tam 5 yıl yaşar! Buda birşey mi diyeceksiniz ama kraliçe arı ortalama bir arının yaklaşık 10 katı kadar yaşıyor! İnsanlarda bir kraliçe veya kralın ortalama bir insanın 10 katı kadar yaşadığını düşünürsek o zaman herkes oha taht götüne yapıştı diyecek! Ardındanda görünürde çok yaşa kralım kraliçem derken içinden daha gebermedi gitti bu bunak diye beddua edecek.

Ana arı tam soylu bir kraliçedir. Ve yaklaşık 300’le 3000 erkek arıdan oluşan bir haremi vardır.  Dünyada hangi kraliçenin  haremi vardır? Bırakın haremi kraliçeler çoğu zaman kralların yanında bir süs eşyası gibi dururlar! Ancak kocaları ölürse ve tahta oturacak kazık kadar bir çocukları yoksa o zaman suya sabuna karışırlar. Oysa arılarda bu iş tam tersi! Erkeklerin tek görevi kraliçe arının cinsel fantazilerini gerçekleştirip onu döllemektir. Başkada bir halta yaramazlar. Ne çiçek tozu toplayabilir, ne bal üretebilir nede kendilerini veya diğer arıları koruyabilirler. Hayatta tek varolma nedenleri damızlık olmalarıdır. Ama işin ilginç tarafı arıların mahrem bir yeri yani bir yatak odası yok! Havada takla veya arka prende atarken sevişirler! Üstelik her bir erkek arı o gün kraliçeyle sevişmenin kendisine kısmet olmasının heyecanına dayanamayıp sevişirken zevkten dörtköşe olup ölüyor! Ne zevkli bir ölümmüş ama değil mi?

Ramazan Altunöz