Kedilerden Sert Açıklama: Biz İnsanların Duygusal Çöplüğü Değiliz Hele İnsan sevmeyenlerin Tesellisi Hiç Değiliz!

0
2.520

17 şubatta kutlanan kediler gününün hemen ertesinde bir grup kedi kamuoyuna oldukça sert bir açıklama yaptı! Kediler gününde özellikle sosyal medyada bir sürü insanın bir kediyi konu mankeni yaparak kendini kedi dostu ilan etmesini manidar bulduklarını ifade etti! Hani ilişkiler mahremdi! Bir kediyle olan arkadaşlık dostluk ilişkinizi ona sormadan niye herkese lanse ediyorsunuz?  İnsan hakları gününde hangi kedi bir insanı konu mankeni yapıp fotoğraf çektiriyor! Üstelik bunu daha sonra tanıdığı herkese ilan ediyor. Hadi bunu bırakın insan hakları gününde kaç insan insan olduğunu hatırlayıp o günü arkadaşlarıyla kutluyor.  Neyse konumuz insana kaymadan net söyleyelim! Biz kediler insanların duygusal çöplüğü ve ya duygusal sığınağı değiliz.

İnsanlar birbirini kazıklarıyınca, arkadan vurunca, aldatınca artık birbirine güvenmiyor! Artık bir insan bir insanla dost, arkadaş veya sevgili olmaya cesaret edemiyor! Uzunca bir süre yalnız kalıyor. Sonra nerden aklına geliyorsa ya bir kedi ya köpek yada başka bir hayvanı evine alıp beslemeye başlıyor. Tabi o hayvanın yemeğini konaklamasını allah için bedava yapıyor sanmayın! Hele hayvan dostu olduğu için kesinlikle sanmayın! Abim ablam teyzem amcam gelmiş falan filan yaşına ama bugüne kadar birtek hayvana birtek iyilik bile yapmamış! Allah bilir azıcık karıştırsak daha önce hayvanalara hiçte dostane davranmadığınıda görebileceğiz! Ama ne oluyorsa birden bire kedi dostu, hayvan dostu oluveriyor. Çünkü onun yalnızlığını o hayvan alıyor. Çünkü insanlardan göremediği o arkadaşlığı sadakati o sevgiyi o nankör dediği kediden veya diğer hayvanlardan görüyor. Ee artık o insan bir daha insan dostu olur mu? Tabiki olmaz! Olsa olsa hayvan dostu olur!

Biz kediler olarak böyle dostlar istemiyoruz! Neden derseniz kendi türüne ihanet eden güvenmeyen, yamuk yapan birgün kedilere niye yamuk yapmasın? Diğer evcil hayvanlarada niye yamuk yapmasın? Ama derseniz ki bir insan insanları seviyor, insanları sevdiği kadar bitkileri seviyor hem bitkileri hem insanları sevdiği kadar kedileri ve diğer hayvanları seviyor o zaman başımızın üstünde yeri var.  Buyursun gelsin dostumuz, arkadaşımız sırdaşımız olsun! İstediği kadar bol kedili fotoğraflar videolar çektirsin! Öyle gerçek bir hayvandostu gördüğümüzde telif hakkıda istemiyorz o da bizden olsun! Son olarak yine hatırlatıyoruz, biz kediler insanların duygusal çöğlüğü değiliz!  Ve bir insan en az kedileri sevdiği kadar bitki ve insanları sevmiyorsa biz onun havyan dostu gibi görünmesini asla içimize sindiremiyoruz!

Ramazan Altunöz