Trafik Magandaları Yanlışlıkla İnsan Geri Dönüşüm Merkezine Dalarsa Ne Olur?

0
1.958

Her gün onlarca, heryıl binlerce kişi trafik magandalarının kurbanı oluyor! Kiminin ayağının yanısıra beyninin ayarı kaçmış bir türlü frene gitmez! Hep gaz, hep gaza basar kendini dünyanın en hızlısı sanarak! Sonra günün birinde kütttt diye toslar ya bir duvara ya bir ağaca ya bir insana yada başka bir araca! Ve kim bilir kendisiyle beraber kaç kişiyi azrailin huzuruna götürdüğünü! Sadece hız mı trafiği allak bullak eden tabiki değil! Kurallara uymayarak maharetli işler yaptığını sananlar, kendini alkolün sınırsız ayarsız sarhoşluğuna atanlar, dikkatsizler, tedbirsizler, sabırsızlar, trafiği oyun sananlar bunların hepsi birer trafik magandası! Tabiki masumane şekilde gayri ihtiyari kaza yapanları hariç tutuyoruz. Burada özellikle bilinçli kusur sonucu kendisine ve başkasına zarar verecek şekilde araç kullanan şahsiyetler sözkonusudur. Ve bunların hepsinin yolu bir gün İnsan Geri Dönüşüm Merkezine yanlışlıkla düşer. Kimi hızını ayarlayamadığından uçarken birden pat diye merkezimize düşer, kimi aşırı sarhoş olduğundan evi sanmış gelmiş ve sızmış, kimi başına ne geleceğini bilmediği meraktan!

Velhasıl her malın bir hikayesi vardır. Kendisi ölse kayıtlara mal zaiyatı olarak kayderdik fakat bu mallar sadece kendilerine değil çoğu zaman birçok insana ölüm dahil birçok zarar verirler. Bu yüzden apar topar daha kazanın şokunu üstünden atmadan kendini İGDM mahekeme jürisi önünden bulur! Yargısız infaz evet burada var! İnsafsızlık maalesef oda var! Acımasızlık dersen oda dizboyu! Vahşet ve işkence kesinlikle kullanmaktan geri durmayız! İnsanlık dışı her türlü muamele araştırma karıştırma faaliyetleri kesinlikle var! Şimdilik aklımıza gelmeyen her fikri sonra kullanma hakkımızı hep saklı tutuyoruz! Çünkü buraya düşenler kimseye acımamış kimseyi düşünmemiş insan artıklarıdır! Bu yüzden onları keyfinizin istediği şekilde deneme tahtası olarak kullanabiliriz! Artık onları bir insana dönüştürmeye çalışırken başka bir yaratığa mı dönüşürler, üretim hatası mı, mal zaiyatı mı olurlar pek düşünmüyoruz! Burada savunma hakkı diye bir şey yok! o yüzden her türlü mazeret  geçersizdir!

Şimdi gelelim İnsan Geri Dönüşüm Merkezi  (İGDM) Mahekemesinin trafik magandalarına biçtiği standart cezaları anlatalım. Öncelikle bu insanların ilk ceza çekme yeri bu dünya değil! Öbür dünya da değil! Hayda neresi demeyin çünkü bizde bilmiyoruz! Merkeze düşen yeterli sayıda maganda olunca bunları bir uzay mekiğine koyacağız. Sonra içine birkaç milyon ışık yılı gidecek kadar yakıt koyduktan sonra yanlışlıkla roketi ateşliyoruz. Mekik roketten ancak bir meteor yağmuru görünce ayrılacak! Ayrılıp meteor yağmurunun arasına dalacak.  Göktaşları arasındaki bu heyecanlı ve korku yüklü yolculuğun en az 10 yıl sürmesini bekliyoruz! Buradaki yoculuğu başarıyla tamamlayanların bir sonraki durağı maalesef bir karadelik olacak. Karadelik macerasını ne siz sorun nede ben söyleyeyim. Bir yolunu bulup tekrar dünyaya geri dönerse Ömür boyu araba, uçak tren gemi hatta oyuncak araba ve at arabası bile kullanmaları yasaklanacak. Yine yolculuklarda hiç bir zaman şöför mahallinde oturamayacak. Sadece söför mahallinde değil hiçbir araç koltuğunda oturma izinleri olmayacak. Taşıtların römork veya bagaj kısımları haricinde yolculuk yapmalarına müsaade edilmeyecek. Ayrıca rutin olarak özellikle otoban ve işlek yollardaki çöpleri toplama işi bu zatlara verilecek. Hepsine çip takılmış olan bu magandaların herhangi bir firar girişiminde görüldükleri ilk yerde eski arabaları hızla gelip onlara çarparak onları ıskartaya çıkartacak. Bütün bunlara rağmen ıslah olmazlarsa araba yarışlarında canlı bariyer olarak kadro verilecek! Seçenek olarakta araç üreticilerinin araç test istasyonlarında canlı manken olarak kullanılacak

Ramazan Altunöz