BABA BENİ OKULDAN AL KOCAYA VER…

0
2.632

Ne güzel bir ülkede yaşıyoruz arkadaş. Çok güzel gelişmeler var. Ahlaksızlıkla mücadele tam gaz sürüyor. Ülkenin dört tarafında eşgüdümlü sürdürülen mücadelede somut ve birbirini destekleyici somut örnekler var. Özellikle “Ağaç yaşken eğilir” düsturunda hareketle “Yaş” olan gençlere dair. Örneğin Kızlı-Erkekli aynı merdiveni kullanmaktan rahatsız olmamız güzel bir olay. Çok değerli bir düşünürümüz “Bir de erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdiveni kullanarak istirahata çekiliyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor”’ diyor. http://www.radikal.com.tr/turkiye/kizli_erkekli_ayni_merdiveni_kullaniyorlar-1144577

Bazı dış güçler kullanıyor olsa da yaptıklarımızı; Her şey Çocuklarımız için. O kadar ki çocuklarımız kafalarına bir şey takmasınlar diye ne giyecekleri düşünüyoruz. Pantolon mu Etek mi giyecekler ? Peki neden Pantolon! Bakın ne kadar naif; ne kadar düşünceli : “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Kiz-ogrencilerin-etek-giymesi-yasaklandi-.htm?ArticleID=195107

İşte böyle olmak gerek. Geleceğimiz olan gençleri düşünmeliyiz.Bu tür düşüncelerin küçümsenmemesi gerekir bence. Çünkü bu düşüncelerin Entelektüel bir alt yapısı mevcut. Edebi bir yönü var. En önemli temsilcilerinden biri de Şairdir. Evet Şair arkadaş! İşte bu olayların arka planı:“Uzanıp yatıvermiş, sere serpe; Entarisi sıyrılmış, hafiften; Kolunu kaldırmış, koltuğu görünüyor; Bir eliyle de göğsünü tutmuş. İçinde kötülüğü yok, biliyorum; Yok, benim de yok ama… Olmaz ki! Böyle de yatılmaz ki” Şairin de dediği gibi “içimizde kötülük yok”. Herşey Gençler için.

Devam ediyoruz bakın Şeytan ayrıntıda gizlidir. Çok basit gelen bazı şeylerde çocuklarımızın ahlakını bozacak şeyler olabilir. Mesela kantinde ne satılıyor; satılan şeylerin adlarında gizil bir anlam var mıdır ? Bilinçaltına nasıl bir mesaj veriliyor? Bizim bunları düşünmemiş gençliği bunlardan korumamız gerek! Bu konuda bugün güzel bir haber geldi. Bu tehlikenin farkına varan bir büyüğümüz “Liselerde kantinlere kız öğrencilerinin kesinlikle girmemesini ve bu kata nöbetçi öğretmen görevlendirilmesini” istedi. Şimdi azı çok bilmişler bunu da eleştireceklerdir. Ama biz bunu savunuyoruz. Elbette yasaklanmalı. Düşünsenize kız öğrenci kantine gidiyor. Doğal olarak alışveriş yapacak. Kantinci erkek; ya da erkek öğrenci var. Kantinci : Buyrun ? Ne alacaktınız? Kız Öğrenci: Gazoz… ( Bilinçaltına Nuri Alço saldırısı) Ya da Kantinci : Ne İstiyorsunuz? Kız Öğrenci: Albeni… İşte Ahlaksızlığın başladığı nokta; tam da bu. Şimdi ne demek “Al-Beni”. Allah korusun Taciz-Tecavüz olsa ağır tahrikten!! Kurtarır kantinciyi. Bunun önlemini almak şart. Kızlarımızı bu ortamdan uzak tutmak gerek. Bunun için kız çocuklarımızı okuldan uzak tutmamız şart.

O zaman ne yapacaksınız? Benim çözümüm şu: “Al kızını,koy eve Gelsin Koca, Versin kucağına Bebe” Tabi toplumdan kopmuş; batı hayranı bizim vicdansız aydınlar;Yemende ölen küçük kıza tepki verirken kantinde gazoz ve albeni satılmasına ses çıkarmıyorlar. Kendi ülkede kız çocuklarına gazoz, Albeni ve Şıpsevdi satılmasına karşı çıkma; ama Yemen’deki çocuk gelinin ölümüne ses ver. Bu tür yaklaşımları kınıyorum. Aynı aydınlar Türkiye’de sadece adı ÜNZİLE olan anlayamadığımız bir şeyle ilgileniyorlar! Lütfen artık Çocuklarımızı koruyalım. Sonuç olarak diyoruz ki “Haydi Kızlar Kocaya”… “Haydi Kızlar Evlere” Hamile kaldığınızda terbiyesizlik yapıp dışarı çıkmayın; Dekolteden uzak durun… Bu gençler Hepimizin!

NOT: Yukarıdaki yazı sehven yazılmış olup işbu tutanak tarafımızca hazırlanmıştır.

Emin Nergüz.