Öğrenci Dediğin Demediğin Kaldı mı Acaba?

0
960

Öğrenci dediğin dağınık olur kendini bile arasa bulamaz onca defterin kitabın ve dersin arasında!
Öğrenci dediğin üşengeç olur, anne baba veya hoca dürtmeyinceye kadar bir şey yapası gelmez!
Öğrenci dediğin iyi kaynak yapar, yemekhane, harç, fatura ve form yatırma sırasında illaki bir tanıdık bulur ve önce ayaküstü sohbet ediyor görünümü verir sonrada sıraya kendini bir şekilde kaynak eder!
Öğrenci dediğin her şeyi bilirde bilmezden gelir, çünkü olaya illaki atılacak başka bir kurt vardır!
Öğrenci dediğin biraz pasaklı olur, bağışıklık sistemi gelişsin diye sırça köşteki insanlar gibi ak pak olmaz yoksa en ufak bir olayda hastalanır gider! Kirlenmek bazen güzeldir!
Öğrenci dediğin parazittir, anne baba, abi abla, amaca dayı, teyze hala, dede nine ve bilumun akrabalardan geçinmeyi kendine hak görür! Nitekim o bir öğrencidir!
Öğrenci dediğin tembel olur, herşeyi son ana bırakır, sınava haftalar aylar önce çalışsa bilgiler akılda kalmaz unutur, Bu yüzden öğrenci dediğin sınava son gün çalışır ancak!
Öğrenci dediğin asidir, kafasına göre takılmasa gelen gidenin emir eri olur çünkü herkes öğrenciye bir akıl vermeye kalkışır!
Öğrenci dediğin kestirme zekalıdır, kıt kanaat olanaklarla harikalar yaratmak zorunda olduğundan her şeyin pratik yolunu bulmak zorundadır. Sobasını tuğladan, ütüsünü çaydanlıktan, ızgarasını sobadan halleder!
Öğrenci dediğin tüketim çılgınıdır, imkanları elverdiğince sürekli bir şeyler almak ister, istekleri bitmez, heleki para istekleri hiç bitmez! Yiyecek içecek, giyecek, gezecek, oynayacak ama ne üretecek dersen: üretmek zorunda değil ki!
Öğrenci dediğin hep hazırcıdır! Yemeği mümkün olduğunca yemekhaneden veya hergün aynı yemeği yese bile dürümcüden yer! Evdeyemek yapmakla kim uğraşacak, yemek yaptınmı bulaşık olacak , bulaşık oldumu kim yıkayacak kavgası başlar o yüzden sorun olmasın diye en iyisi hazıra konmak! Nasılsa parayı kendi değil aile kazanıyor.
Öğrenci dediğin iyi politikacıdır, aileyi ne zaman arayacağını, aileye öğretmene veya arkadaşaına ne zaman yağ çekeceğini ne zaman posta koyacağını gayet iyi bilir! Para suyunu çekmişse anında anne-babayı özler, not’a sıkışmışsa hocası hocaların en şahanesidir! Para bolsa veya sınıfı geçmişse kimseyi tanımayabilir!
Öğrenci dediğin iyi avcıdır, saatlerce pusuya yatar, bakışıyla karşıdaki ceylanı-oğlanı avlamaya çalışır. Bakışından ve cazibesinden başka silah ve çalıma ihtiyacı yoktur.
Öğrenci dediğin iyi hikaye yazar, ödev yapmadığında, para zamansız suyunu çektiğinde, arkadaşa kelek attığında hemen ayak üstü bir hikaye yazar ve oynar!
öğrenci dediğin yaratıcıdır, evde veya okulda atıl durumdaki her eşyayı ihtiyacına göre yeniden dönüştürür ve kullanılır hale getirir! Kısacası bir öğrenci için son kullanma tarihi diye birşey yoktur, O sonun sonu bir türlü gelmez öğrencilik bitmediği sürece
Öğrenci dediğin iyi makara sarar, makaracacı olmazsa zaten zaman geçmez, kakara kikiri olmazsa gayet ciddi bir inek adayı olur çıkardı! O yüzden geleni gideni makaraya sarar güler geçer!
Öğrenci dediğin her zaman parasızdır, para geldimi daha ilk günden sanki bitmek zorunda!
Öğrenci dediğin çok bilmiştir, nitekim en az bir milyon kişiyi sollayarak üniversiteye gelmiştir. Ayrıca o okuyor ilerde adam olacak o yüzden her şeyden biraz biraz anlar.
Öğrenci dediğin fena şakacıdır, özellikle eşek şakalrını yapmayı çok severler! Hele ki yeni gelmiş çözmez öğrencilere yurtlarda yapılmayan eşek şakası kalmamıştır.
Öğrenci dediğin azıcık siyasetçidir, sağcısı solcusu dincisi futbolcusu hep öğrenciden çıkar! Öğrenciyken acemi çırak ve ateşli büyüyüncede usta bir siyasetçi olur!
Öğrenci dediğin partizandır, her gece bir tanışma, kaynaşma ve muahabbeti biraz koyulaştırma partisine akar.
Öğrenci dediğin sazandır, her olaya atılır sağ sol ayrımı yapmaz bodoslama dalar nitekim öğrenci dediğin delikanlıdır.
Öğrenci dediğin inektir, işi öğrencilikse adam ne yapsın öküzlük mü yapsın! Anne baba mı ders çalısşn! Öğrenci dediğin inek olur! Çevresindeki birkaç kişide onun etinden sütünden faydalanır.
Öğrenci dediğin kopyecidir, oturup gece gündüz ders çaışmaktansa kopyeyle sınavı geçip geri kalan bütün zamanı boş zaman olarak ilan eder.
Öğrenci dediğin taklitçidir, sınavı hayatı insanı taklit eder çünkü orjinali biraz daha sorumluluk ister. Hep bir rol oynar durur.
Öğrenci dediğin mikserdir, girdiği her yeri karıştırır sallar, evi mahalleyi yurdu salata gibi yapar!
Öğrenci dediğin devrimcidir, girdiği her çevreyi etkilemiş ve kendine göre benzetmiştir.
Öğrenci dediğin sosyaldir, keyfine bıraksan kafeden, bardan, sinemadan, tiyatrodan ve heleki alış veriş merkezlerinden hiç ayrılmaz!
Öğrenci dediğin bazen asosyaldir, parası bitince, sınavlar yaklaşınca, sevgilisiyle kavga edince genelde herşeyden elini eteğini çeker eve kapanır!
Öğrenci dediğin süper bir aşçıdır, evinizde olsa doğrudan çöpe atabileceğiniz olmadık malzemlerden süper yeni tatlar çıkarır!
Öğrenci dediğin biraz gevşektir, hocadan azıcık yüz buldumu hemen dersi kaynatmaya, bedava not istemeye veya devamsızlık yapmaya kalkışır!
Öğrenci deiğin veli nimettir, ev sahipleri, kafeci, kantinci vb insanlar dörtgözle daha çok öğrenci olmasını ve gelmesini isterler.
Öğrenci dediğin plansızdır, doğaçlama yaşar bir bakarsın derste, bir bakarsın eğlencede, bir bakarsın başka bir şehirde gezmede, o anda aklı neye esmişse veya bir arkadaşı birden şunu bunu yapalım demişse genelde o da olur der ve hiç düşünmeden katılır!
Öğrenci dediğin değişken bir duygusal bir havaya sahiptir, iyi bir not alınca, karşıdakinden güzel bir pas alınca, aileden para haberi gelince veya arkadaşları şımarttığında birden çok mutlu olur. bunlar oladığındada birden dünyası yıkılmış gibi davranabilir
Öğrenci dediğin tam bir joker oyuncudur, genelde son günde ders çalıştığı için, devamsızlık hakkını sonuna kadar kullandığı için ve yine genelde herşeyin hazırına konduğu için bol bol boş dolu zamanı olur! Yanlış duymadınız ona göre dolu size göre veya birçok kişiye göre boş! İşte o zamandada bolca oyun oynar! Bilgisayar oyunumu dersin, kağıt oyunları mı, tavla mı satranç mı, bilgi oyunları mı hepsi var! Yeterki ders deme oyun de! Herzaman oyun oynamaya hazır ve nazırdır!
Öğrenci dediğin tertipli düzenli ve çalışkandır, öyle gelmiştir öyle gider!
Öğrenci dediğin öğreniyor işte, işi bu değil mi öğrenmek!
Öğrenci dediğin, demediğin kaldı mı acaba?
Ramazan Altunöz